cast1shadow cast1shadowtablet

Jak probíhá prodej


Prvním právním krokem je uzavření samotné kupní smlouvy na vybrané vozidlo. Vlastnictví k vozidlu přechází na kupujícího okamžikem přepisu vozidla, od toho okamžiku se k vlastnictví vozidla vztahují i všechny povinnosti. Není tedy podstatné, kdy dojde k přepisu vozidla, evidence vozidel má pouze evidenční charakter a se zápisem do evidence nejsou spojeny žádné věcně-právní účinky. Je proto jedno, kdo je uveden v evidenci vozidel jako vlastník, podstatné je pouze to, kdo je vlastníkem dle kupní smlouvy.


Jakmile je uzavřena kupní smlouva, prodávající zajistí přepis vozidla. K tomu bude potřebovat kompletní doklady, tzn. kupní smlouvu, osvědčení o registraci, technický průkaz a doklad o pojištění. Na evidenci vozidel zajistí zápis nového majitele do technického průkazu a následně předá doklady kupujícímu. 

Povinné ručení však nezaniká při převodu ale až dnem, kdy to pojistník oznámí pojišťovně. Nestačí tedy pouhý převod, aby zaniklo. Pro ten účel je vhodné mít od nahlášení převodu doklad, aby v případě sporů o to, zda byla uvedená skutečnost pojišťovně nahlášena, bylo možno tuto skutečnost prokázat. Tím celá věc pro prodávajícího končí.


Kupující musí neprodleně sjednat na své vozidlo povinné ručení, neboť bez pojištění nelze vozidlo provozovat a následně žádat o zapsání do registru.

K žádosti je povinen přiložit následující doklady:

  1. technický průkaz silničního motorového vozidla nebo přípojného vozidla
  2. doklad o technické prohlídce, jedná-li se o silniční motorové vozidlo nebo přípojné vozidlo, které ještě nebylo zaregistrováno v ČR
  3. plnou moc vlastníka k zaregistrování motorového vozidla nebo přípojného vozidla na jiného provozovatele
  4. protokol o evidenční kontrole silničního motorového vozidla a přípojného vozidla, nejedná-li se o nové vozidlo
  5. doklad o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla

Obecní úřad následně provede:

  1. přidělí silničnímu motorovému vozidlu a přípojnému vozidlu registrační značku
  2. zapíše do technického průkazu vozidla nebo přípojného vozidla údaje o vlastníkovi a údaje o provozovateli vozidla
  3. vydá žadateli osvědčení o registraci
  4. vydá tabulku s přidělenou registrační značkou

 


Máte dotaz k přepisu či smlouvě?

\"zavolej

 


JOCAR Nový Jičín

autobazar popis adnimace

Náš autobazar Jocar Nový Jičín, se zabývá prodejem osobních a dodávkových automobilů, tuzemských i zahraničních značek. Vznikl v roce 2002 a díky kvalitním službám a dobrému přístupu k zákazníkům se rozrostl na největší autobazar v Novém Jičíně. Na ploše autobazaru najdete vždy okolo 220 kvalitních automobilů čekajících právě na Vás!
Pod značkou Autoservis Jocar v Novém Jičíně působíme již řadu let a získali jsme si renomé poskytovatele kvalitních servisních prací a prodejů náhradních dílů. Provádíme veškeré mechanické opravy vozidel evropských i japonských značek až do výšky 3,70 m. Máme tým zkušených lidí, se kterými zajišťujeme také odtah vozidel a půjčovaní náhradních vozidel. Zajišťujeme také opravy fleetových vozidel a firemních autoparků či kompletní vyřízení pojistných událostí.
  
btn vice
NAŠI PARTNEŘI

partner2 partner3 partner4 partner5 partner8moneta cpp  partner9; partner10

www.jocar.cz - Všechna práva vyhrazena © 2009-2023 Autobazar JOCAR - Jan Olšovský, Suvorovova 582, Nový Jičín
5D_web